Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... creditor chirografar??
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

creditor chirografar??

1. daca beneficiez de un bilet la ordin refuzat la plata, insa este avalizat sunt tot creditor chirografar?
2. In caz de insolventa, pentru a ma inscrie ca si creditor, este necesar ca b.o. sa fie investit cu formula executorie?:slap:
1. da, sunteti tot creditor chirografar. Era altceva daca inregistrati creanta in arhiva electronica de garantii mobiliare
2. Nu este necesara investirea BO pentru a va inscrie la masa credala