Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Educatie - atributiile dirigintelui
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Educatie - atributiile dirigintelui

Care sunt atributiunile dirigintelui si unde sunt reglementate, comform caror regulamente sau legi.
Caserutu, utilizator
atributiile dirigintelui sunt foarte multe si sunt reglementate de regulamentele scolare...el ar trebui sa fie coordonator al clasei, supraveghetor, sfatuitor, psiholog, indrumator, apropiat si chiar prieten al elevului ( cu restrictiile de rigoare) etc
Ordin nr. 5132/2009 pentru aprobarea Prevederilor metodologice privind organizarea si desfasurarea activitatilor specifice functiei de diriginte
Activitatea de diriginte

[ link extern ]