Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin online, forma juridica ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin online, forma juridica ?

Buna seara,
Imi cer scuze daca pun o intrebare care a mai fost pusa de cateva ori.
Doresc sa deschid un magazin online si as dori sa stiu ce forma juridica imi recomandati. Inca e in faza de proiect. E vorba de un adimistrator ( eu ) si nici un angajat. Contabilitatea de baza as dori sa o fac eu pentru ca am terminat in domeniu iar pentru situatiile care ma depasesc doresc sa inchei un contract de prestari servicii. Va multumesc !
Va puteti infiinta o PFA. Detalii infiintare aici[ link extern ] :
Multumesc frumos. Poate gresesc dar eu stiu ca la PFA nu se pot inregistra diverse cheltuieli. Gresesc?