Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

vreau sa deschid un magazin mixt (imbracaminte ,incaltaminte,gablonturi ,lenjerii pat etc...)si nu stiu ce fel de firma sa fac PFA,SRL sau II?ce ma sfatuiti?!

multumesc
Va recomand PFA sau intreprindere individuala. Costuri mici pentru infiintare, puteti sa aveti angajati pentru ambele forme terte persoane, contabilitate in partida simpla. Detalii infiintare:
[ link extern ]
referitor la documentul care atesta pregatirea profesionala in ce domeniu trebuie, eu am diploma de liceu plus atestatul in administratie publica,sunt bune?persoana pe care o angajez trebuie sa aibe diploma de vanzator?