Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CU TVA SAU FARA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CU TVA SAU FARA?

BUNA ZIUA!
SUMELE DE PE BONURILE DE BENZINA SI CELELALTE FC SE INREGISTREAZA IN REGISTRUL INCASARI SI PLATI CU TVA SAU FARA?
NU SUNT PLATITOR TVA
MULTUMESC1
Neplatitorii de TVA inregistreaza intreaga suma (baza + TVA) in registrul de incasari si plati..