avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CU TVA SAU FARA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CU TVA SAU FARA?

BUNA ZIUA!
SUMELE DE PE BONURILE DE BENZINA SI CELELALTE FC SE INREGISTREAZA IN REGISTRUL INCASARI SI PLATI CU TVA SAU FARA?
NU SUNT PLATITOR TVA
MULTUMESC1
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 11:22, 13 Februarie 2012
Neplatitorii de TVA inregistreaza intreaga suma (baza + TVA) in registrul de incasari si plati..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare registru vanzari si cumparari Andreea7777 Andreea7777 Va rog sa ma ajutati, ce trebuie sa trec in registru cumparari? Am facturi cu diferite achizitii, astea stiu ca trebuie trecute in registru cumparari. 1. ... (vezi toată discuția)
Registru de casa completare ENE.GEORGIANA84 ENE.GEORGIANA84 CUM SE COMPLETEAZA UN REGISTRU DE CASA? POT BAGA CHELTUIELI PE FIRMA AVAND IN VEDERE CA AM INTREPRINDERE FAMILIALA NEPLATITOR DE TVA? (vezi toată discuția)
Declaratia 392b Tessy Tessy As dori sa ma lamuriti cum se completeaza declaratia 392B in cazul urmator: - PFA neplatitor de TVA, cu obiect de activitate comert, care nu vinde nimic pe ... (vezi toată discuția)