Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate poate sa faca cineva ceva cu copia de C.I.
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

poate sa faca cineva ceva cu copia de C.I.

sper ca am pus intrebarea in rubrica forumului care trebuie deci,
poate sa faca cineva ceva cu o copie dupa buletin de ex. copia buletinului meu, am nevoie sa stiu ca as vrea sa fac o tranzactie online cu un tip si vreau sa primesc banii pe contul cardului meu si acest tip nu are incredere ....nu-i din orasul meu si nu stiu ce sa fac sa-i dau o fotografie cu cartea mea de identitate ..sau sa nu-i trimit ca habar n-am daca are ce sa faca cu ea...el vrea doar sa ma verifice ca nu-s vreun tepar, excroc ...etc! va multumesc anticipat
bikaeraser, utilizator
Nu vreau sa va sperii dar am mai auzit de credite luate cu copie dupa buletinul altei persoane. In alta ordine de idei si persoana care achizitioneaza ceva are dreptul sa se asigure ca existati....probabil din acest motiv cere o dovada. De ce nu trimiteti o copie dupa pasaport sau carnetul auto?
Nu are nevoie de copie dupa buletin.. ce ar putea sa verifice ? Daca i-ati dat nr de cont in care trebuie sa vireze banii, e de ajuns si pentru identificare in caz ca il veti insela
pai o sa-i trimit in cele din urma o fotografie la C.I. dar sterg cateva cifre la CNP ...si Nr si Permisul ca sa se convina omul ca nu-s excroc :) desigur si pe permis la fel am sa sterg 2-3 cifre de la CNP doar nu-i dau chiar toate datele
bikaeraser, utilizator