Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare domiciliu carte identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare domiciliu carte identitate

Eu vreau sa o iau in spatiu pe mama mea, deci sa aiba carte identitate pe adresa mea. Este casatorita. Vreau sa o iau in spatiu doar pe mama. Se poate?
Mi s-a raspuns ca, dupa caz, trebuie si certificat divort sau deces al sotului.
Mentionez ca sunt parintii mei naturali.
Multumesc.
adriana57, utilizator
Da, doamna. Luati in spatiu numai pe cine doriti.
Pentru a-si face buletin, doamna trebuie sa prezinte printre altele si certificat de casatorie , hotarare de divort sau certificat de deces al sotului.. daca e cazul si dupa cum e. Se vrea sa se cunoasca starea civila a doamnei, atat