Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acordare indemnizatie CCC retroactiv (gemeni)
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acordare indemnizatie CCC retroactiv (gemeni)

Sunt mamica a 2 gemeni nascuti in august 2006; am primit 2 ani indemnizatie pentru cresterea copilului in valoare de 600 RON (adica doar pentru unul); as vrea sa stiu ca ar trebui sa fac acum (care sunt pasii) pentru a mi se acorda indemnizatie retroactiva si pentru celalalt copil (conform deciziei ICCJ din noiembrie 2011). Multumesc frumos.
Trebuie sa adresati o cerere in acest sens A.J.P.S. si, in caz de refuz, sa va adresati instantei de judecata .... invocati in cerere Decizia nr.26/2011 pronuntata de ICCJ in dosarul nr. 21/2011