Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare televiziune online ca pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare televiziune online ca pfa

ma intereseaza ce acte si de ce aprobari am nevoie pentru a infiinta o televiziune online,se poate si PFA ? ce costuri implica?
O intrebare buna.
Doresc si eu sa fac o astfel de televiziune online ca pfa ii se poate sa ai si angajati, dar atentie ce calificare ai , intrucat pentru pfa sau ii se cer acte de studii calificare.
In cazul meu am firma ok, sunt in stadiul de cautare normative pentru aceasta activitate.
Cred ca cei de aici care au facut televiziunea pot sa ne lamureasca ce aprobari trebuie.
In functie de program va trebui sa platesti drepturi de autor.
Eu sunt interesat pentru reportaje, studio gen informare ( nu in domeniul contabil ) nu difuzare filme sau muzica, acolo este mai complicat.
Daca am fi indrumati cu primii pasi ce trebuie facuti dupa ce avem firma ar fi ok.
multumim