Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa poluare logan nou
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa poluare logan nou

Se poate recupera integral taxa de poluare platita in 2010 pentru inmatricularea unui Logan nou?
Depinde de aprecierea judecatorului, in principiu da.
sigur nu !
Cine afirma ca s-ar putea recupera , sa ne posteze o astfel de hotarare , caci eu una stiu doua persoane carora li s-a respins o astfel de actiune(3.300 pt un logan nou , dar si alta masina luata dintr-un show-room, de import, noua).
abby, utilizator
Trebuie sa va contrazic. Am speta in care s-a castigat taxa de poluare platita pentru inmatriculare autoturism nou.
[ link extern ]
rosu gheorghe, utilizator
SI EU TIN SA VA CONTRAZIC
LA CRAIOVA NU S-A ADMIS NICI O ASTFEL DE ACTIUNE
SE ADMIT DOAR ACTIUNI IN CARE MASINILE FUSESERA ANTERIOR INMATRICULATE IN SPATIUL EUROPEAN
SI CREDETI-MA CA SUNT O GROZA DE OAMENI CU LOGANURI SI TAXE PLATITE DE 3.300 LEI, DEGEABA
CU ATAT MAI MULT VA ROG SA POSTATI DLE ROSU SI DECIZIA CURTII DE APEL PRIN CARE SENTINTA POPSTATA A SI RAMAS IREVOCABILA SI ASTFEL V-AS PUTEA CREDE
POATE A FOST O SCAPARE A INSTANTEI SANCTIONATA APOI IN RECURSUL FINANTELOR