avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa poluare logan nou
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa poluare logan nou

Se poate recupera integral taxa de poluare platita in 2010 pentru inmatricularea unui Logan nou?
Cel mai recent răspuns: abby , utilizator 08:55, 4 Martie 2012
Depinde de aprecierea judecatorului, in principiu da.
sigur nu !
Cine afirma ca s-ar putea recupera , sa ne posteze o astfel de hotarare , caci eu una stiu doua persoane carora li s-a respins o astfel de actiune(3.300 pt un logan nou , dar si alta masina luata dintr-un show-room, de import, noua).
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Februarie 2012
abby, utilizator
Trebuie sa va contrazic. Am speta in care s-a castigat taxa de poluare platita pentru inmatriculare autoturism nou.
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 1 Martie 2012
rosu gheorghe, utilizator
SI EU TIN SA VA CONTRAZIC
LA CRAIOVA NU S-A ADMIS NICI O ASTFEL DE ACTIUNE
SE ADMIT DOAR ACTIUNI IN CARE MASINILE FUSESERA ANTERIOR INMATRICULATE IN SPATIUL EUROPEAN
SI CREDETI-MA CA SUNT O GROZA DE OAMENI CU LOGANURI SI TAXE PLATITE DE 3.300 LEI, DEGEABA
CU ATAT MAI MULT VA ROG SA POSTATI DLE ROSU SI DECIZIA CURTII DE APEL PRIN CARE SENTINTA POPSTATA A SI RAMAS IREVOCABILA SI ASTFEL V-AS PUTEA CREDE
POATE A FOST O SCAPARE A INSTANTEI SANCTIONATA APOI IN RECURSUL FINANTELOR

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto pentru logan nou moc_laura moc_laura Buna ziua, am tot urmarit topicele pe tema mult controversatei taxe de prima inmatriculare si vreau sa stiu daca se poate recupera si pentru autoturismele ... (vezi toată discuția)
Taxa auto silepop silepop Buna. Taxa auto e un subiect care interesează zilele astea pe multă lume. Mă interesează și pe mine deoarece sunt posesorul unui autoturism achiziționat ... (vezi toată discuția)
Taxa poluare popa_ionel popa_ionel BUNA ZIUA, IN CE CONDITII SE POATE RECUPERA TAXA DE POLUARE PLATITA LA TRZORERIE PENTRU UN AUTOTURISM NOU MARCA \"LOGAN\"FABRICAT 19 IUNIE 2010. ASTEPT ... (vezi toată discuția)