Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuperare bunuri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuperare bunuri

buna ziua,
in urma cu 6 ani la o perchezitie corporala mi s-au retinut anumite bunuri si valori. o parte din acestea mi s-au inapoiat a doua s-au a treia zi. am primit acasa o ordonanta prin care sint anuntat de neinceperea urmaririi penale. am asteptat sa treaca termenul de recurs si am depus la procuratura o cerere prin care solicit recuperarea acestora. au trecut 70 de zile si nu am primit nici un raspuns. intre timp am trecut pe la procuratura si mi s-a spus ca in termen de o luna voi primi raspuns, dar a trecut si acesta.
ce ar trebui facut in continuare. cui ma mai pot adesa.
multumesc anticipat pt raspuns
cm
Formulaţi o plângere la prim-procurorul parchetului respectiv.