Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate parcare de resedinta (la bloc) - cui ma adresez cand ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

parcare de resedinta (la bloc) - cui ma adresez cand locul este ocupat abuziv sau masina e blocata in parcare?

daca ai contract cu adp pentru un loc de pacare, este platit la timp si de multe ori gasesti locul de parcare ocupat de alta masina cum procedezi?
este vreo reglementare legala care te poate apara de acesti ....... ?
Aveti la indemana 2 variante legale
1 Apelati SPR care detine autoritatea sa constate si sa consemneze PV pentru stationare autoturism in spatiu special amenajat de autoritatea locala drept parcare atribuit prin concesiune
2-Sesizati oficial serviciul specializat din primarie
Puteti apela la Politia Locala ca sa vina sa ii ridice "infractorului" masina sa plateasca multe multe milioane,ca doar dvs.platiti 60 lei/an.Invatati-l minte sa nu mai faca asa ceva.
O alta solutie ar fi montarea unui sistem de blocare a locului de parcare ....
Este interzisa parcarea in locuri platite dar si montarea de dispozitive de blocaj-sau cel putin asa prevedere hotararea Consiliului Local din sectorul meu.
Pai de ce sa nu faca si firmele private un ban cinstit din ridicarea masinilor?ca doar incaseaza 80% si doar 20% se incaseaza la bugetul local.
simonaoprica a scris:

Politia Locala ca sa vina sa ii ridice "infractorului" masina

Politia locala nu detine limita de competenta sa ridice masina
Procedura de ridicare vehicul,conform hotararilor pronuntate de instantele de judecata nu este legala
@lucian
Este interzisa montarea de sisteme individuale de blocare spatiu de parcare concesionat de catre autoritatea locala