Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare aparuta la listare borderou fise fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare aparuta la listare borderou fise fiscale

Nu pot sa listez borderoul la fisele fiscale ,, the system cannot find the path specified''., ma poate ajuta cineva?

Eroarea "The system cannot find the path specified"

Cand incercati sa rulati un fisier executabil va intalniti cateodata cu eroare "The system cannot find the path specified". Nu, nu aveti virus pur si simplu unul dintre folderele in care se afla fisierul executabil are diacritice in nume. Aceasta eroare o intalniti mai ales dupa ce instalati browser-ul Firefox in limba romana deoarece acesta creaza un folder care are diacritice in nume, folder in care sunt descarcate automat programele.

Pentru a remedia problema alegeti din setarile Firefox sa descarce fisierele in alt folder. Pentru a rula fisierele deja descarcate mutati-le intr-un alt folder.

[ link extern ]
nu cred ca ma descurc
Problema e ca folder-ul in care descarci contine diacritice in denumirea lor. Redenumeste acest folder in asa fel incat sa nu mai contina diacritice si vei rezolva problema.

Sau incearca sa folosesti browserul Internet Explorer. :sorry:
Ati instalat cumva programul de fise fiscale in alt director fata de cel predefinit?
mai degraba cred ca nu e compatibil cu windows7. asta e systemul pe care il aveti?daca da ,cautati pe cineva cu xp.