avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... retinere la sursa contributii conventie civila
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

retinere la sursa contributii conventie civila

Pentru un pensionar, administrator la o asociatie de proprieteri, pe langa impozit pe venit ce contributii trebuiesc retinute la sursa de catre asociatie? Dar pentru un salariat la o alta firma pentru care se retin si se vireaza toate contributiile aferente salariului?

Alte discuții în legătură

Contributii de plata pentru conventii civile cameliaborangic cameliaborangic Buna ziua, La o asociatie de proprietari, exista conventii civile pentru administrator si pentru femeia de servici. Care sunt contributiile ce se retin, avand ... (vezi toată discuția)
Conventie civila de prestari servicii ninel_d ninel_d Buna ziua am incheiat si eu o conventie civila de prestari servicii cu o ASOCIATIE din alta localitate.In conventie apare stipulat; prestează 20 ore pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana fiind pensionar si ... BOLBA BOLBA Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana fiind pensionar si este Presedinte la o Asociatie trbuie sa plteasca contributii? (vezi toată discuția)