Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chemare in judecata.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chemare in judecata.

Pentru un vecin care nu a respectat autorizatia de constructii,cu privire la ne respectarea granitelor.
Actiune in granituire, plangere pentru tulburare de posesie, depinde ce anume s-a petrecut acolo , in concret.
Pot da amanunte;in 92 am facut o casa de vacanta,in 2000 vecinu a construit o casa peste alta veche dar...zidul a fost turnat la numai 15-20 cm de hotarul care desparte cele 2 proprietati,siapoi normal streasana depaseste intre 25-50 cm hotaru .Am facut sesizari la primariela timpul respectiv,afost atentionat, a fost amendat si in rest nimic.Mai rau,,a mai construit si un gard de zid si tot asa a intrat cu pana la 50 cm pe proprietatea mea,asta acum cativa ani 2009-2010 am facut reclamatie la primarie ,politie,a fost amendat si atat.Acum.am facut din nou o cerere la primarie,si a spus ca EI nu pot face NIMIC, si ca eu sa dau in judecata, asta pe scurt, daca ma pute-ti lumina as fi recunoscator, cu stima jan Vasiliu Ploiesti.janvasiliu@gmail.com.0722626632.