Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reparatii acoperis bloc de locuinte
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reparatii acoperis bloc de locuinte

Buna ziua

Daca intr-un bloc cu 12 apartamente unde pentru reparatia unui acoperis ar trebui sa plateasca fiecare proprietar de apartament o anumita suma,ce se poate face in cazul in care 3-4 proprietari nu vor sa plateasca?

Mutlumesc,
Hotararile cu privire la reparatii se i-au de catre Adunarea Generala ( A.G ) a proprietarilor si sant obligatorii pentru toti proprietarii din asociatie , daca cineva este nemultumit de reparatii acesta a avut ocazia in A.G. sa isi exprirme parerea si sa voteze si se supune votului majoritatii din asociatie indiferent de parerea sa .
Multumesc pt raspuns.
... se trec pe lista de plata si raman restante si urmeaza caile legale ma departe de recuperare.