Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Reevaluare cladire
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Reevaluare cladire

Buna ziua,

In luna dec 2011 am reevaluat cladirea si s-a obtinut o valoare mai mica fata de reevaluarea din dec 2009 ( unde s-a obtinut o valoare mai mare). as dori sa ma ajutati si pe mine cu inregistrarile contabile care trebuiesc facute. In ct 105 am diferenta plus din 2009 si inteleg ca acum trebuie sa scada cu cea obtinuta ulterior in 2011, dar as dori sa inchid si amortizarea si nu-mi dau seama ce valori sa trec in 212.
Multumesc