Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort; partaj neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort; partaj neefectuat

Buna seara. Am o situatie...si as vrea sa stiu care poate fi rezolvarea. Daca un cuplu a divortat si nu a facut inca partajul, el s-a mutat de la domiciliu si fosta nevasta a schimbat yala la usa si nu vrea sa ii dea o cheie, ce poate face persoana respectiva pentru a avea acces in apartament care este bun comun? Va multumesc si sper sa ma ajutati.
Poate incerca o actiune in reintegrare.

Insa daca s-a mutat...si are unde sa locuiasca este cam complicata situatia...
Daca este bun comun,sa cheme un lacatus pentru a schimba incuietoarea.Ulterior,sa inmaneze o cheie de la aceasta incuietoare sotiei.