Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general AM devenit platitor de tva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

AM devenit platitor de tva

buna ziua,
de la 1 ianuarie 2012 am trecut ca platitor de tva prin depasirea plafonului.
la31 dec 2011 aveam un stoc de marfa de 10000 lei
cum procedez acum cu acest stoc... va rog mult sa ma ajutati... trebuie sa ii calculez un tva neexigibil? cand fac acest lucru..daca trebuie.
multumesc din suflet pentru ajutor.
VA ROG SA MA SCOATETI DIN CEATA!!!!
am verifcat datele si am asa
la 31.12.2011 sold la 371 = 6220.52
sold 378 = 4109.28

va rog, de doua zile parca nu mai am deloc minte...ajutati-ma cu notele contabile
va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine
va rog dati-mi un sfat si un exemplu...
nu cer " mura'n gura" dar cu ce mi-ati scris pana acum mai mult m-am incurcat avand in vedere ca descarcarea de gestiune o fac cu coef. K
multumesc
m-am trezit!!!
multumesc pentru raspunsuri si mai ales dnei corneliamagda.
ce simplu si logic este totul si ce mult mi-a luat!!!!
Cu placere !
Ne bucuram ca v-am putut ajuta :yes:
Cornelia Tulpan, Contabil