Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... permis de sedere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

permis de sedere

am si eu o intrebare ....sotia mea nu este din romania este din africa ...si tocmai ne am casatorit si ea poarta numele meu de famile ....acuma vreau sa ii fac permisul de sedere din cate stiu se face reintregirea familiei ....dar sunt stresat ....ea imi poarta numele ..credeti ca afecteaza pentru serviciul de imigrari numele daca ea isi poarta incontinuare numele din pasaport??
cristian9999, utilizator
Eu as zice sa adresati intrebarea la ORI teritorial. Iar doamna sa contacteze ambasada pentru a afla cum poate obtine un pasaport cu noul nume. Daca e cetatean sud-african, date contact aici: [ link extern ]