avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... permis de sedere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

permis de sedere

am si eu o intrebare ....sotia mea nu este din romania este din africa ...si tocmai ne am casatorit si ea poarta numele meu de famile ....acuma vreau sa ii fac permisul de sedere din cate stiu se face reintregirea familiei ....dar sunt stresat ....ea imi poarta numele ..credeti ca afecteaza pentru serviciul de imigrari numele daca ea isi poarta incontinuare numele din pasaport??
Ultima modificare: Miercuri, 22 Februarie 2012
cristian9999, utilizator
Cel mai recent răspuns: yvk , utilizator 23:55, 22 Februarie 2012
Eu as zice sa adresati intrebarea la ORI teritorial. Iar doamna sa contacteze ambasada pentru a afla cum poate obtine un pasaport cu noul nume. Daca e cetatean sud-african, date contact aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transcrierea certificatului de casatorie incheiat in africa de sud Mihaelamexi7 Mihaelamexi7 Buna ziua, V-as ruga sa ma ajutati cu informatii referitor la procedura de transcriere in Romania a documentului de casatorie incheiat in Africa de Sud (a ... (vezi toată discuția)
Categoria imigrari buna ziua, as dori sa va cer cateva informatii ... Ioana_Hedrea Ioana_Hedrea Categoria Imigrari Buna ziua, As dori sa va cer cateva informatii cu privire la casatoria dintre un cetatean roman si un cetatean non-UE, casatorie oficiata ... (vezi toată discuția)
Categoria imigrari buna ziua, as dori sa va cer cateva informatii ... Ioana_Hedrea Ioana_Hedrea Categoria Imigrari Buna ziua, As dori sa va cer cateva informatii cu privire la casatoria dintre un cetatean roman si un cetatean non-UE, casatorie oficiata ... (vezi toată discuția)