Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale internet!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

internet!

Buna seara!... acus 2 luni de zile miam instalat internetul de la o firma foarte populara... si la instalare a fost un domn.. si contractele pe care leam semnat au rams la mine.. precizez nu ma contacta nimeni ca sa ma intrebe asta... facturile imi vin.. pot avea vreu beneficiu din chestia asta sau nui bine ?
Ce beneficiu ati vrea sa aveti?

Eu nu vad niciun beneficiu posibil pentru dvs..
Vad o judecata cu ei...daca nu le achitati facturile...si ca veti pierde procesul...
Sau va vor taia cablul...pur si simplu...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
pai daca contractele sunt la mine amble.. cum imi pot dovedi ei mie cas abonat la ei?
Se poate dovedi, dar nu cred ca se vor complica.
Va taie pur si simplu cablul...
am inteles! multumesc frumos! o seara placuta
"Cum ati contactat firma ...?".... cumva telefonic... fapt prin care exista dovada contactului deoarece se inregistreaza apelul...
Cel mai bine le inapoiati unul dintre exemplarele contractului si achitati serviciul in continuare... doar vreti sa beneficiati de el... altfel nu ii m ai contactati.