avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare masina cumparatoru nu o mai vrea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare masina cumparatoru nu o mai vrea

ajutatima.am vandut o masina defapt am dato la ocunostinta nam facut acte cu cunostinta sa ocupat de treaba asta ela a reparat ce trebuia la ia si a pus ceva comision a gasit client pusa pe net de el etc. cand a venit cumparatoru au verificato au studiato si mau chemat sa semnez actele de vinzare cumparare eu find proprietaru deci el imi daduse bani in momentu cand iam dato .dar cumparatoru dupa o luna vra bani inapoi ca nu mai vrea masina ca a dat pre mult si vrea ca ieu sai dau ceva bani inapoi spune dinsu ca avea vici ascunse ma ameninta ca ma da in judecata ca o sai dau triplu ca dinsu e politai la peninteciar si ca o sa ajung la el acolo......eu am spus ca so rezolve cu cunostinta care ia dat bani . eu numai am semanat atat sa fiu sigur ca o pot scade de la fisc multumesc daca ami puteti raspunde la asa o incurcarura
Cel mai recent răspuns: nicuplacinta , utilizator 22:44, 23 Februarie 2012
Daca aveti incheiat contract de vanzare-cumparare legal incheiat ,asumat de catre cumparator,prin care acesta la data achizitiei isi asuma responsabilitatea achizitiei vehiculului ,ulterior greu poate sa conteste documentul si sa invoce viicii ascunse
multumesc =D> e curioasa treaba de ce na venit imedia sa spuna ca nui place masina poate o rezolvam cumva dar peste o luna sa hotarit ca nui place vrea bani inapoi .culmea ca acum o are pe internet cu o suma mare de ce a cumparato eu cred ca e cum se numesc acei care vand masini ?bisnitari samsari si spune ca e si om al legi hmm
Ultima modificare: Joi, 23 Februarie 2012
nicuplacinta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor nu stiu ce sa fac - vanzare succesiva autoturism danielchiva danielchiva Buna ziua. Am nevoie de un raspuns.sa va explic de la inceput. Am cumparat o masina de la proprietar doar cu act de vanzare cumparare. Apoi am vanduto fara sa ... (vezi toată discuția)
Masina sh. yoga yoga am vandut o daci logan an fab. 2007.cumparatorul din capitala eu vanzatorul din provincie.am primit banii am dat masina in stare perfecta de functionare.in 80 ... (vezi toată discuția)
În ce bază legală pot fi pedepsiți cei care măsluiesc kilometrajul mașinilor second hand? marius_oprita marius_oprita As vrea sa stiu si eu, daca stie cineva, care este aricolul adaugat in codul penal, care ne face raspunzatori pentru masluirea kilometrajului auto.multumesc (vezi toată discuția)