Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ajutor ! Probleme dupa 3 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ajutor ! Probleme dupa 3 ani

"salut laur sunt cosmin am fost in clasa 11b amandoi stii ca intr-a 10-a am avut un conflict in care eu am stat 3 zile in spital...mi-a venit ca sa platesc spitalizarea 7 mil. avand in vedere ca am stat din cauza ta sper ca sa ajungem la intelegere si sa imi platesti tu spitalizarea, pe 21 martie avem proces ori ajungem la intelegere ori ne judecam tu decizi obligatia e a ta de a-mi plati spitalizarea atat am avut de spus sper ca sa iei o decizie care sa ne avantajeze pe amandoi"

Deci asta o fost mesajul trimis astazi de un fost coleg cu care am avut un conflict acum mai bine de 3 ani . Se poate intampla ce zice el dupa atata timp? Mentionez ca nu am primit nici o citatie spre a lua la cunostinta de a fi implicat in vre-un proces.

Multumesc anticipat
ionel91, utilizator
Pentru a fi incadrata fapta la infractiunea de vatamare corporala (art.181 si art.184 din Codul Penal) ar fi trebuit sa existe mai mult de 3 zile de ingrijiri medicale. Mai ramane art.180 - Lovirea sau alte violente dar este mai greu de crezut ca organul de cercetare va da curs in acest sens, unei plangeri din partea fostului coleg.
Dupa atata timp ar mai fi valabil certificatul medico legal daca ar avea?