Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA servicii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

servicii intracomunitare

serviciile inracomunitare de lucrari de instalatii electrice in afara Romaniei se declara in declaratia recapitulativa?
-daca o parte din lucrari este subcontractat, efectuat de catre o firma din spatiul intracomunitar cu cod valid tva,care este regimul fiscal (d300, d390)
multumesc pt raspuns
In D390 este o rubrica pentru prestari de servicii. Indiferent daca dvs. le prestati sau va sunt prestate ele trebuie sa apara. Se aplica taxare inversa si se evidentiaza in D300.