Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cale de atac a unei hotariri judecatoresti irevocabile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cale de atac a unei hotariri judecatoresti irevocabile

Am avut un gestionar care ma furat, i-am suspendat C.M. iar el m-a actionat in judecata. Cu toate ca am demonstrat vinovatia gestionarului, instanta ia dat cistig de cauza si in recurs, emitind o decizie irevocabila. Cum pot sa atac aceasta decizie?
Hotararile irevocabile pot fi atacate cu contestatie in anulare,revizuirea hotararilor,pentru motivele aratate in Codul de procedura civila
o decizie irevocabila poate fi atacata cu contestatie in anulare sau mai poate fi revizuita.
Situatiile in care se poate introduce contestatia in anulare sau revizuirea sint limitate, cititi codul de procedura civila art.317-318 si art.322, va incadrati undeva?
Daca sinteti nemultumit doar de solutia din recurs , de motivarea hotaririi, nu mai aveti cale de atac, asa ramine.
Dar plingere penala pt.furt ati facut?
eugen82, utilizator