Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... reteta compensata
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

reteta compensata

buna.as dori sa stiu daca e posibil ca medicul de famile e posibil sa nu de reteta compensata sau gratuita unui copil de 3 ani motivand ca are alti 20 de pacienti inaintea lui si nu ai mai poate da el fiind racit destul de rau?
Ma intereseaza si pe mine acest subiect daca poate raspunde cineva. NU MI SE PARE OK SA COTIZEZI LA BUGETUL DE ASIGURARI DE SANATATE o gramada de bani si cand ai probleme sa nu ti se dea nici o atentie , nu mai zic daca doamne fereste mai ai nevoie si de o reteta gratuita . E normal sa dai lunar la samatate 10-12 milioane si sa te duci la medicul de familie o data sau de 2 ori pe an si sa cersesti o reteta gratuia pentru copilul tau? Unde este dreptatea si pentru cine cotizam de fapt? Mai bine ar introduce cardurile , atat am cotizat , atat am dretpul sa iau daca m-am imbolnavit..... As vrea sa vad o parere avizata. Multumesc!