Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Violarea Datelor Personale!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Violarea Datelor Personale!

Buna ziua, am avut un incident in trecut, legat de o posibila infractiune, si politistul care m-a oprit , m-a jingnit, si mi-a provocat nenumarate abuzuri, a sunat la redactia unui ziar, si a dat tot numele meu complet + varsta, ( nici macar initiale) + o poveste mai neadevarata fara a imi da acordul de a pune numele meu in ziar, mi-a patat numele cu ceva minor, pus in ziar ca si cum as fi un criminal, infractor, parintii mei sunt demoralizati, toata lumea le spune ca am aparut in ziar, se simt prost atat ei, dar mai ales eu, ce este de facut in aceasta situatie?
alexandru-alex, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Eu vreau sa stiu exact daca exista vre-o lege, vre-o hotarare pentru ceea ce am patit, daca il pot da in judecata si daca as avea castig de cauza!
Multumesc pentru raspuns!
~ Conținut șters la cerere ~