Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasirea domiciliului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasirea domiciliului

buna seara!.ma numesc claudia si am o rugaminte la dumneavoastra. m-am casatorit intr-un oras si am locuit la socrii mei unde am si domiciliul pe buletin.anul trecut am plecat la o matusa a sotului in alt judet unde matusa ne-a facut viza de flotant pe adresa unde locuim.anul acesta eu si sotul meu datorita neintelegerilor am decis sa ne despartim.avand in vedere ca avem un copil de 9 ani care sta la socrii mei pentru ca este acolo la scoala in orasul unde am si eu domiciliu,ce masuri trebuie sa imi iau eu ca mama atunci cand plec din casa unde am viza de flotant si implicit buletinul.sa nu fiu acuzata ca parasesc domiciliul conjugal atunci cand imi revendic copilul. eu am facultatea de asistenta sociala,nu stiu cat ma ajuta sa castig copilul.va multumesc anticipat!
Depuneti la organul de politie din localitatea unde se afla domiciliul matusii respective o declaratie in care aratati situatia de fapt.