avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract tv si internet rds nerespectat...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract tv si internet rds nerespectat...

Buna seara....Am incheiat un contract ptr tv si internet,pe 5 noi 2010...nici acum nu le am instalate,desii,de 2 luni s-a cablat pe strada mea,la casierie sustin ca nu isi pot onora contractul...ce e de facut????Mentinez ca nici partea cu eliberarea unui tel digi gratis,din contractul de telefonie,nu e respectata....Ce drepturi am privind acest contract nerespectat????? multumesc...
Cel mai recent răspuns: cga43 , utilizator 21:54, 26 Februarie 2012
Daca va intereseaza in primul rand sa va rezolvati problema si sa beneficiati de serviciul contractat, va recomand sa solicitati furnizorului, in scris,
a. sa se achite de obligatiile contractuale
b. sa justifice intarzierea de pana acum.
c. daca aveti dovezi ca pe infrastructura existenta s-au cablat deja clienti, mentionati si acest lucru.


Discutiile mai mult sau mai putin amicale de la casierie sunt irelevante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatie legala desfiintare cablu tv igrishan igrishan Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am cumparat un apartament care avea un cablu TV nefunctional. Acesta a fost instalat de o companie de cablu ... (vezi toată discuția)
Probleme instalare cabluri isp hpuiu hpuiu Buna ziua, In primul rand as dori sa-mi cer scuze daca am postat acest mesaj la categoria gresita, dar intrebarea are legatura cu mai multe categorii. ... (vezi toată discuția)
Infrastructura cablu tv bloc nou cgilmeanu cgilmeanu Buna ziua! Bloc nou, dat in folosita anul acesta. Are o infrastructura de cablu TV coaxial facuta prin șapă, prin pereți, în toate apartamentele. Firma ... (vezi toată discuția)