Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract tv si internet rds nerespectat...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract tv si internet rds nerespectat...

Buna seara....Am incheiat un contract ptr tv si internet,pe 5 noi 2010...nici acum nu le am instalate,desii,de 2 luni s-a cablat pe strada mea,la casierie sustin ca nu isi pot onora contractul...ce e de facut????Mentinez ca nici partea cu eliberarea unui tel digi gratis,din contractul de telefonie,nu e respectata....Ce drepturi am privind acest contract nerespectat????? multumesc...
Daca va intereseaza in primul rand sa va rezolvati problema si sa beneficiati de serviciul contractat, va recomand sa solicitati furnizorului, in scris,
a. sa se achite de obligatiile contractuale
b. sa justifice intarzierea de pana acum.
c. daca aveti dovezi ca pe infrastructura existenta s-au cablat deja clienti, mentionati si acest lucru.

Discutiile mai mult sau mai putin amicale de la casierie sunt irelevante.