Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Problema legata de conceptia unui copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Problema legata de conceptia unui copil

As dori sa stiu care sunt obligatiile mele juridice daca nu am acte cu o persoana si se naste un copil. Sunt obligat sa platesc pensie alimentara sau ce se poate intampla?
Ma scuzati daca este intrebarea deplasata dar nu am gasit pe internet raspunsul care il cautam.
Va multumesc anticipat
daca il recunoasteti da. daca nu-l recunoasteti, mama in nume personal dar si pentru minor poate promova actiune in constatarea patrernitatii. si la testul ADN iese.
drepturile acestui copil sunt egale cu cele ale celui nascut din castorie...adica are drept de a primi pensie alimentara si dvs. obligat sa-i platiti....are si drept la mostenire.
Antoanela Geaman, Avocat
buna seara! aveti idee cat poate costa un test ADN_
in jur de 2.700 lei