Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Auditori de justitie
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Auditori de justitie

Buna ziua ce pot face cei care nu promoveaza examenul de absolvire inm a doua oara sau celelalte examene care sunt dupa absolvire nu mai au nici o sansa ?
În cazul în care un auditor de justitie nu promoveaza examenul de absolvire în prima sesiune, are dreptul sa participe la urmatoarea sesiune. Absenta nejustificata sau nepromovarea examenului la a doua sesiune atrage pierderea dreptului de a fi numit judecator sau procuror. Persoana aflata în aceasta situatie este obligata sa restituie bursa si cheltuielile de scolarizare.