Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda abuziva aplicata unui minor
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda abuziva aplicata unui minor

in urma unei postari pe internet a unor afirmatii vizavi de gestul imoral al unei colege fiul meu a fost reclamat la politie de catre mama acesteia .fara prea multe verificari acesta a fost amendat cu 100 de lei in baza legii 61/1991,art.3,pct.1.nu a fost semnat procesul verbal cu specificatia ca avem obiectii.ce pot sa fac?
Avand in vedere ca este vorba despre postare pe internet care este proba indubitabila ca autorul postarii este fiul dvs?
Analizati continutul PV si in termen de 15 zile de la comunicare formulati plangere contraventionala la judecatoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia
politia nu are nici un fel de proba,motivul pentru care a si aplicat o amenda pentru o fapta care nu are nici o legatura cu postarea pe internet.multumesc .