Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN pentru PFA - pot alege mai multe CAEN?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN pentru PFA - pot alege mai multe CAEN?

As dori sa aflu daca avand diploma de electrician exploatare medie si joasa tensiune pot sa inscriu PFA cu urmatoarele coduri CAEN:
4321 - Lucrari de instalatii electrica - ca obiect principal de activitate
4222 - Lucrari de constructii a proiectelor utilitare pentru electricitate si telecomunicatii - ca ob. secundar
7120 - Activitati de prestari si analize tehnice - ca ob. secundar
Pentru executarea lucrarilor in instalatii electrice trebuie sa aveti si autorizatie ANRE 2B sau 3B conform cu regulamentul autorizarii electricienilor pentru lucrari electrice in SEN.
Explicatii privind codurile CAEN gasiti aici:
www.avocatnet.ro/content/con...
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
Multumesc de raspuns, sunt autorizat ANRE 2A si 2B, intrebarea era daca pot folosi acele coduri CAEN pentru pfa. Stiam, dar poate nu am stiut bine, ca la pfa poate fi folosit un singur cod CAEN. Ulterior am aflat ca pot fi folosite mai multe coduri CAEN.