Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reangajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reangajare

hotararea judecatoreasca spune ca reangajarea se face pe postul detinut anterior concedierii(adica in Pitesti),dar la intalnirea cu angajatorul ,acesta vrea sa emita o decizie de reangajare pe acelasi post dar in alt punct de lucru(Craiova) fara diurna si alte cheltuieli(cazare,transport...) pe care eu trebuie sa le suport,ce trebuie sa fac in acest caz,sa contest deciza,executor....
Unul dintre efectele principiului restitutio in integrum in cazul anularii deciziei de concediere este ca reintegrarea sa se faca pe funcţia avută anterior concedierii ... in cazul unor situatii obiective daca reintegrarea nu se poate face pe functia avuta anterior concedierii, atunci aceasta este posibila pe un post similar cu mentinerea drepturilor avute anterior concedierii.

Daca se emite o decizie de reintegrare pe un alt post , dvs aveti posibilitatea s-o contestati in instanta ... de asemenea, puneti solicita sprijinul unui executor judecatoresc pentr a se pune in executare hotararea respectiva.