Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obiectiuni expertiza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obiectiuni expertiza

este pe rol un proces civil partaj succesoral
s-a efectuat expertiza topo
acuma urmeaza sa formulam obiectiuni la expertiza
vreau sa mentionez ca in raportul de expertiza topo difera fata de documentatia de intabulare
- expertul nu a tinut cont ca exista geamuri, de picatura stresinii etc
ce obiectiuni se pot formula???
i-mi lasa impresia ca expertul l-a facilitat pe reclamant

Daca expertul nu a raspuns corespunzator la obiectivele cerute de catre parti si incuviintate de instanta de judecata, se pot face obiectiuni la raportul depus de acesta.
Asadar puteti face obiectiuni doar raportandu-va la punctele pe care le-a avut de lamurit expertul si care au ramas neclare (au fost omise sau considerati ca precizarile acestuia nu sunt conforme cu realitatea).