Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate suspendata

Ce se intimpla cu o societate suspendata pe o perioda de 3 ani , daca dupa trecerea perioadei, nu actioneaza in nici un fel , adica nu deschide sau lichideaza. Va multumesc
Imi poate raspunde si mie cineva ?
In hotararea A.G.A. de suspendare a activitatii s-a stabilit un termen, respectiv 3 ani de la data adoptarii acelei hotarari. Dupa trecerea acestui termen societatea isi reia activitatea implicit, prin ajungerea la final a termenului de suspendare.
Imi pare rau dar fiti mai explicit in raspuns.As vrea mai multe detalii.Termenul de 3 ani , a trecut, deci ce trebuie facut ?