Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... FOND ASOCIATIE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

FOND ASOCIATIE

Buna ziua! Doresc sa va intreb despre o situatie creata in asociatia noastra mai precis la AG din acest an nu s-a discutat despre fondul asociatie ,asta inseamna ca suma pe care o platim lunar trebuie sa o platim si anul acesta? Mentionez ca in anul trecut AG are in procesul verbal de sedinta aceasta prevedere! Multumesc!
nu cred ca ati denumit bine acest fond
Precizati concret fondul la care faceti referire,deoarece AG poate dispune constituirea mai multor fonduri
Daca faceti referire la fondul de rulment acesta se constituie pentru asigurarea fondurilor necesare pentru plati curente,prin plata anticipata a cotei ce revine fiecarui proprietar,potrivit AG,iar reintregirea fondului se face lunar,prin plata cotelor lunare de intretinere afisate in lista de plata