Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma in proces de insolventa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma in proces de insolventa

firma la care lucrez este in proces de insolventa,eu sunt insarcinata si sunt si in concediu medical.Firma care se ocupa de insolventa a dat un comunicat in care anunta ca toti angajatii vor fi concediati.Intrebarea mea este -atata timp cat eu sunt in cm ma pot concedia si pe mine?
Potrivit art.60 alin.2 C.mun., este posibila concedierea persoanelor aflate in concediu medical daca aceasta intervine ca urmare a a reorganizarii judiciare, a falimentului sau a dizolvarii angajatorului, in conditiile legii.