Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 firma protectie si paza
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

firma protectie si paza

buna ziua, am constituita o SC as vrea sa avizez si codul CAEN pentru paza si protectie , dar nu este trecut in actul constitutiv al firmei . Se mai poate acum pe aceasta firma deja constituita sa avizez acest cod sau trebuie alta specializata doar pe asa ceva?
Daca da care sunt pasii ce trebuie urmati?
Va multumesc!
ca obiect principal de activitate codul CAEN revizuit – 8010 pentru activităţi de protecţie şi gardă.

LICENŢIERE SOCIETÃŢI DE PAZÃ ªI PROTECŢIE [ link extern ]
olden, utilizator
În domeniul pazei şi protecţiei, potrivit Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia personelorm, cu modificările şi completările ulterioare, societatile comerciale specializate de pază şi protecţie au ca obiect de activitate paza obiectivelor, bunurilor sau valorilor, paza transporturilor de bunuri şi valori, în condiţii de maximă siguranţă a acestora, precum şi protecţia persoanelor.

Asadar, obiectul de activitate al societatii trebuie sa fie unic.
nuu, pot avea unul sau mai multe dintre urmatoarele obiecte de activitate .... 8010 si 8020 sursa ORC

Legea nr.333/2003 prevede ca obiect unic de activitate acest domeniu ... legea a fost modificata , astfel ca ce apare pe acel site ca obiect de activitate este modificat ...