avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Repartizare program de munca inegal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Repartizare program de munca inegal

Cum s-ar putea modifica programul meu de munca, in conditiile in care sunt angajata cu jumatate de norma (4 ore) si tocmai am primit o notificare prin care mi se comunica : "Repartizarea celor 4 ore / zi este distribuita inegal / in schimburi dupa cum urmeaza : 4 ore/ zi (medie) / 4 ore noapte (medie) in intervalul 0-24 conform normelor interrne aplicabile, cu respectarea duratei normale a timpului de munca potrivit prevederilor legale."?

Alte discuții în legătură

Intocmire act aditional cim ref durata muncii nicusan nicusan As vrea sa stiu cum trebuie facut un act aditional la CIM ref. pct [i]H.Durata muncii,[/i] -pentru a nu avea probleme cu ITM-ul, in urmatoarele situatii: ... (vezi toată discuția)
Program de lucru zxz19 zxz19 buna ziua este corect daca completez astfel CIM in ceea ce priveste durata muncii? (la repartizarea programului sa trec 8 ore zi sau doar ore zi?) H. ... (vezi toată discuția)
Agent paza - program de noapte rrramor rrramor Buna ziua. Dorim sa trecem agentii de paza pe program de noapte. Va rog sa-mi spuneti ce trebuie facut: acte aditionale de schimbare a programului de lucru ... (vezi toată discuția)