Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pot inchiria un imobli cu un precontract de vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pot inchiria un imobli cu un precontract de vanzare cumparare expirat?

pot inchiria un imobil cu un precontract de vanzare cumparare expirat?
Buna ziua,

Da, poate fi inchiriat sau chiar vandut.
Va trebui insa sa aveti atentie la clauzele/prevederile antecontractului si la persoana/partea care nu si-a respectat obligatiile stabilite prin acesta.