avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL versiunea 5.08.033
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL versiunea 5.08.033

Versiunea nou lansata la REVISAL,5.08.033 se instaleaza peste cea veche si nu se pierd datele ? Se transmite din nou la ITM chiar daca nu sunt modificari la contracte ?Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:38, 26 Martie 2014
Nu exista nicio alta versune noua a revisalului .. ultima versiune este 5.0.8 care instalata pe unele calculatoare apare ca varianta 5.0.8.033 , iar pe altele ca varianta 5.0.8.019.

Versiunea 5.0.8 a adus anumite modificari la versiunea 5.0.6 .. vedeti aici
[ link extern ] /
versiunea noua de REVISAL 5.08.033 nu se salveaza peste versiunea veche.D-voastra din versiunea veche salvati baza de date in C,D,pe CD,-oricare dintre ele ,dezinstalati versiunea veche,apoi instalati versiunea noua si preluati datele calea unde a-ti salvat.Chiar daca nu aveti modificari ve-ti transmite la ITM registrul cu noua versiune.
Unde este prevazuta aceasta obligatie de a mai transmite inca o data revisal-ul in versiunea noua?
Si pe mine m-a derutat "noua versiune".Am primit un e-mail de ma ITM prin care eram anuntata ca a aparut o noua versiune.. 5.0.8.033 ..pe care deja o aveam #-o..cred ca de aici si topicul deschis de @Zetu Elena...
Din cate stiu ITM-urile nu da mail-uri in acest sens ... versiunea oficiala este cea aparuta pe site-ul www.inspectiamuncii.ro , insa asa cum am mai spus la instalare devine una din cele doua versiuni ...

Alte discuții în legătură

Diferente revisal codul muncii Olga27 Olga27 Buna ziua, Am avut in ultima perioada cateva incetari CIM cu 56d - indeplinirea conditiilor cumulative pentru pensionare...... . In revisal la art 56d ... (vezi toată discuția)
Instalarea versiunii 508 invictus_ln invictus_ln la instalarea versiunii 508, am urmat pasii indicati pentru dezinstalarea 506 dar nu am dat o salvare inainte. acup problema este ca nu mai regasesc daza de ... (vezi toată discuția)
Revisal varianta 5.0.8 lili2003stoica lili2003stoica am dezinstalat varianta 5.0.6, am instalat varianta 5.0.8, conform instructiunilor; am constatat ca mi s-au preluat toti salariatii cu o eroare : in contracte ... (vezi toată discuția)