Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mi-a fost refuzata acordarea ajutorului pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mi-a fost refuzata acordarea ajutorului pentru incalzire

Vreau sa stiu daca este corect ca primarul localitatii unde traiesc sa-mi refuze acordarea acestui ajutor . pentru simplu fapt ca detin 1154 mp de teren . mentionez ca am lucrat pina in luna decembrie si acum sunt somer . Sotia are un venit net de 500lei noi eu inca nu am primit ajutorul de somaj ,iar baiatul are 42 lei alocatia de stat. Nu cred ca cei de la gaze primesc ca plata 2-3 roabe de PAMANT...#-o
Nu se obtine ajutorul pentru incalzire in conditiile in care se detin:
-Terenuri intravilane, inclusiv cel pe care se află locuinţa de domiciliu, dar nu mai mult de 1000 m2 în zona urbană şi 2000 m2 în zona rurală

-Terenuri extravilane în zona colinară, de şes şi de munte cu potenţial productiv(exploatabile) mai mari de 2 ha