Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Penalitãþi
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Penalitãþi

Se pot pune penalizări la o hotărâre judecătoreasca ? Dacă da, care sunt prevederile legale care stabilesc acest lucru. Mulţumesc.
cu exceptia cazului in care sentinta jud prevede expres "calculul penalizarilor pina la data platii efective"(mai rar, insa am vazut asa ceva) nu puteti adauga la suma din dispozitivul sentintei decit actualizarea debitului. Iar asta o face executorul.