avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu crestere copil

Ajutorul de somaj poate constitui o componenta a calcularii indemnizatiei pentru concediu crestere copil?
Cel mai recent răspuns: gordius , utilizator 14:54, 6 Martie 2012
Da, ajutorul de somaj constituie perioada asimilata celor 12 luni stagiului de cotizare, persoanele ce au beneficiat de ajutor de somaj, insa nu pot sa va dau pe moment o baza legala.
OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copilului Art.2 alin (5)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor de somaj si impozitare plati compensatorii guiualina guiualina Buna ziua! In momentul de fata sunt in concediu de crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani, dar fara plata indemnizatiei, pt. ca am ales varianta ... (vezi toată discuția)
Se poate intra in somaj dupa concediu postnatal? crisana crisana Buna ziua ,am o intrebare.Imi spuneti va rog daca sunt angajata din octombrie 2014 iar in iulie 2015 urmeaza sa nasc,dupa concediu post natal(cele 42 de zile ... (vezi toată discuția)
Salariata in cic poate sa aduca concedii medicale? Mlucia Mlucia Am o salariata care are contractul de munca suspendat pana la data de 13.02.2019, se afla in CIC. Primesc de la ea 2 concedii medicale din ... (vezi toată discuția)