Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu crestere copil

Ajutorul de somaj poate constitui o componenta a calcularii indemnizatiei pentru concediu crestere copil?
Da, ajutorul de somaj constituie perioada asimilata celor 12 luni stagiului de cotizare, persoanele ce au beneficiat de ajutor de somaj, insa nu pot sa va dau pe moment o baza legala.
OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copilului Art.2 alin (5)