avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1489 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia complementara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia complementara

sunt separata nu divortata de6ani.am doi copii dar nu primesc complementara pentru ei deoarece primarul imi cere hotarare de divort sau adeverinta de venit de la el.eu nu stiu unde se afla el.este normal?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie monoparentala si alocatie complementara delfin77 delfin77 eu sunt divortata ,am doi copii de 16 si 12 ani ,dupa divort locuiesc cu ei la parintii mei ....dar cand am incercat sa-mi fac dosarul pentru alocatie ... (vezi toată discuția)
Complementara cris34 cris34 buna ziua.eu astazi am fost la primarie...am depus dosarul pentru complementara in ianuarie2011.am primit abia luna trecuta...pe 2 luni,cred caci nu se ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de celibat Seashell Seashell Buna ziua! Am divortat la 1 aprilie, divortul a fost pronuntat dar hotararea nu-i definitiva si irevocabila pentru ca fostul sot a facut apel. Vrea custodia ... (vezi toată discuția)