Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA economist
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA economist

economistii isi pot infiinta pfa pt tinerea contabilitatii la firme?
Sunteti contabil autorizat CECAR? At da.

Cititi cu atentie legea contabilitati 82/91 art 10.

Cu stima.
Flavius1984, utilizator
Iar daca nu sunteti membru CECCAR, conform modificarilor aduse de OUG 37/2011 persoanelor care in exercitiul financiar precedent au inregistrat cifra de afaceri neta sub echivalentul in lei al sumei de 35.000 euro si totalul activelor sub echivalentul in lei al sumei de 35.000 euro contabilitatea poate fi organizata si condusa si de catre persoane fizice care au studii economice superioare, angajate pe baza de contracte/conventii civile incheiate potrivit Codului Civil, persoane care intocmesc si semneaza situatiile financiare anuale.

da pot infiinta si mai mult ca sigur se va mari plafonul la 65.000 Euro , Succes!