avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... AVARIERE AUTO
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

AVARIERE AUTO

Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de asigurare RCA in cazul in care mi-a fost lovita masina in parcare, iar autorul a plecat de la locul faptei.
Cel mai recent răspuns: Dorin Baleanu , Mediator 14:42, 8 Martie 2012
Daca faceti constatul amiabil, sau mergeti la politie si il denuntati pe vinovat, intrati in posesia RCA-ului acestuia, puteti beneficia de despagubiri.
1.Daca cunoasteti nr. de inmatriculare al masinii vinovate adresati-va Politiei Rutiere.
2. daca nu cunoasteti autorul ....atunci ar fi fost buna o polita Casco.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire rca larahd larahd Un tir mi-a taiat calea, am evitat un impact, insa am fost lovita din spate de un alt autoturism. Tirul a mers mai departe, nu am numarul de inmatriculare. ... (vezi toată discuția)
Despagubire rca sorinpocol sorinpocol Avand autoturismul parcat, am fost lovit lovit de o alta masina(taxi). Am fost la asigurator si acesta a spus ca masina fiind parcata in zona indicatorului ... (vezi toată discuția)
Accident diana_76 diana_76 am avut un accident, fara victime, si terbuie sa mergem la asiguratorul RCA pentru o intelegere amiabila. Nu ma consider vinovata, intrucat conducatorul ... (vezi toată discuția)