Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... AVARIERE AUTO
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

AVARIERE AUTO

Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de asigurare RCA in cazul in care mi-a fost lovita masina in parcare, iar autorul a plecat de la locul faptei.
Daca faceti constatul amiabil, sau mergeti la politie si il denuntati pe vinovat, intrati in posesia RCA-ului acestuia, puteti beneficia de despagubiri.
1.Daca cunoasteti nr. de inmatriculare al masinii vinovate adresati-va Politiei Rutiere.
2. daca nu cunoasteti autorul ....atunci ar fi fost buna o polita Casco.