Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Decontare cheltuieli cu combustibilul
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Decontare cheltuieli cu combustibilul

Buna ziua
Spuneti-mi va rog cum trebuie sa procedez pentru ca benzina consumata in interesul jobului pentru care am fost angajat cu contract de prestari servicii sa o pot deduce partial sau integral(am contract de comodat pe masina_)? Imi trebuie foaie de parcurs in care sa contabilizez km parcursi in interesul jobului?
Corect foaia de parcurs va da posibilitatea deducerii combustibililui.
Cum se obtin foile de parcurs? Se inregistreaza undeva, se declara periodic, se preszinta la controale fiscale?
Foile de parcurs (bloc ) pot fi cumparate de la raioanele de unde se cumpara tipizate .
Foile de parcurs trebuiesc stampilate cumva de cei la care ne deplasam in interesul jobului? Si daca acestia refuza sa stampileze foile este de ajuns doar ora data ,locatia si nr de km trecuti pentru ca inspectorii fiscali sa ne aprobe deducerea benzinei?
Daca nu este stampila este suficient ce ati enumerat mai sus.