Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Catina
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Catina

Daca cineva are o plantatie de catina pe rod, va rog sa-mi spuneti ce soiuri de catina sunt cel mai rentabile si de unde pot fi achizitonate.Am vazut ca se pot gasi la Pitesti si Bacau dar nu ma pot hotara.
Am o suprafata de 5000 mp si daca pot baneficia de fonduri europene.
Aveti cumva probleme in vanzarea recoltei?
Este mai rentabil soiul pentru ulei de la Bacau - Silvia?

Multumesc
=D>
poate va este de folos:
[ link extern ]
Nu stiu unde se incadreaza concret plantatia de catina, la pepiniere fara silvicultura sau la alte culturi permanente. Acest detaliu este necesar pentru a stabili nr. de UDE.Pentru lamurire va puteti adresa OJPDRP.
Puteti accesa masura 112, daca indepliniti si celelalte conditii, cititi aici:
[ link extern ] /
... se incadreaza la arbusti fructiferi....